V současné době je nejběžnější stěny v koupelně či kuchyni obkládat keramickou dlažbou. Je to jistě tradiční materiál, odolávající vlhkosti a mechanickému poškození. 

Oproti tomu existuje moderní metoda řešení - kompozitní deska TB. Jedná se především o obklad mechanicky méně namáhaných částí jádra, jako je obklad chodbové části jádra, či obklad nad/pod kuchyňskou linkou.

Kompozitní deska je vlastně sendvičová deska tvořena jádrem z plastické hmoty (PE) opláštěném z obou stran pevně nalisovanou hliníkovou fólií o síle 0,3 až 0,5 mm. Povrch je barevně upraven.
Nabízíme desky s barevností bílá, stříbrošedivá, drásaný hliník, červená, modrá a černá o různé síle materiálu.

Desky se vyznačují pružností, odolností povětrnostním vlivům, povrchovou rovností, jsou nenasákavé, snadno opracovatelné nehořlavé - samozhášivé, vhodné pro široké použití.


OBKLADY

Úprava stěny za kuchyňskou linkou

Úprava stěny za kuchyňskou linkou

Klasické použití obkladových desek. Kompozitní materiál je lepen na starou dlažbu za kuchyňskou linkou.  Barva desky: bílá matná Síla desky: 2 mm Doba realizace v tomto případě 2 hodiny.

Více

—————

Obklad stěn z umakartu

Obklad stěn z umakartu

Umakartová koupelnová jádra jsou stále základním typem koupelny v panelových domech. Ideálním řešením je jejich vybourání a přestavba celého prostoru koupelny, WC a částečně i kuchyně. Je to nejen finančně velmi náročné (100 - 150 tisíc Kč), ale i omezení chodu domácnosti vzhledem k časové...

Více

—————

Obklad okenní niky

Obklad okenní niky

Poněkud odlišné použití kompozitních desek. Uživatel měl neustále potíže s nekvalitně provedeným obkladem okenní niky. Původní desky se odlupovaly a deformovaly. Odolnost povětrnostním podmínkám nám umožnila vyřešit i tento problém. Výsledný efekt hovoří za vše. Barva obkladu: modrá Síla...

Více

—————