V současné době je nejběžnější stěny v koupelně či kuchyni obkládat keramickou dlažbou. Je to jistě tradiční materiál, odolávající vlhkosti a mechanickému poškození. 

Oproti tomu existuje moderní metoda řešení - kompozitní deska TB. Jedná se především o obklad mechanicky méně namáhaných částí jádra, jako je obklad chodbové části jádra, či obklad nad/pod kuchyňskou linkou.

Kompozitní deska je vlastně sendvičová deska tvořena jádrem z plastické hmoty (PE) opláštěném z obou stran pevně nalisovanou hliníkovou fólií o síle 0,3 až 0,5 mm. Povrch je barevně upraven.
Nabízíme desky s barevností bílá, stříbrošedivá, drásaný hliník, červená, modrá a černá o různé síle materiálu.

Desky se vyznačují pružností, odolností povětrnostním vlivům, povrchovou rovností, jsou nenasákavé, snadno opracovatelné nehořlavé - samozhášivé, vhodné pro široké použití.


OBKLADY

Úprava stěny za kuchyňskou linkou

Klasické použití obkladových desek. Kompozitní materiál je lepen na starou dlažbu za kuchyňskou linkou.  Barva desky: bílá matná Síla desky: 2 mm Doba realizace v tomto případě 2 hodiny.

Více

—————

Obklad stěn z umakartu

Obklad stěn z umakartu

Umakartová koupelnová jádra jsou stále základním typem koupelny v panelových domech. Ideálním řešením je jejich vybourání a přestavba celého prostoru koupelny, WC a částečně i kuchyně. Je to nejen finančně velmi náročné (100 - 150 tisíc Kč), ale i omezení chodu domácnosti vzhledem k časové...

Více

—————

Obklad okenní niky

Poněkud odlišné použití kompozitních desek. Uživatel měl neustále potíže s nekvalitně provedeným obkladem okenní niky. Původní desky se odlupovaly a deformovaly. Odolnost povětrnostním podmínkám nám umožnila vyřešit i tento problém. Výsledný efekt hovoří za vše. Barva obkladu: modrá Síla...

Více

—————